OTO MUAYENE

Aracınızın zorunlu araç muayenesini problemsiz atlatabilmesi için size oldukça faydalı bir hizmet sunuyoruz. Aracınızın ön muayene hizmetimizden yararlanmasını ve zorunlu araç muayenesini sorunsuz bir şekilde geçmesini istiyorsanız, sizi de Kıraç Oto’ya bekleriz.

Oto Muayene, 3 değişik hizmeti kapsıyor:

Motor Numarası Okunması
Araç muayene istasyonunda yapılan şasi-motor numarası ve ruhsat üzerindeki eşleştirmede, muayene istasyonu yetkilileri motor numarasını araç üzerinden okuyamadıkları durumlarda, aracı servise göndermektedirler. Araç üzerinden motor numarası okunarak, araç muayene istasyonu matbu formları doldurulur ve imzalanır.
İşlem süresi araç tipine göre değişiklik gösterir.

Muayene Öncesi Kontrol
Yasal mevzuata göre hazırlanmış olan Oto Muayene Kontrol Listesi dâhilinde aracın ön muayenesi, gerekli cihazlarla ölçümler yapılarak gerçekleştirilir.
Motor Numarası Okunması hizmetini kapsar.

Oto Muayene (Komple Paket)
Motor Numarası Okunması
Muayene Öncesi Kontrol
Müşterimizin adına muayene etiketinin alınması

Unutmayın: Hususi (binek) otomobiller, ilk üç yaş sonunda ve devamında her iki yılda bir; resmi otomobiller, ilk iki yaş sonunda ve devamında yılda bir; iki veya üç tekerlekli araçlar, ilk üç yaş sonunda ve devamında iki yılda bir; diğer motorlu araçlar ise ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir periyodik olarak zorunlu araç muayenelerini yaptırmak zorundadırlar. Aracınızın, zorunlu araç muayenesine yüzde yüz hazırlayabilmek için Oto Muayene hizmetinden siz de yararlanabilirsiniz.

Araç muayenesi için gereken belgeler nelerdir?
Tescil ve trafik belgesi (araç ruhsatı)
Vergi borcu yoktur belgesi (temiz kâğıdı)
Zorunlu mali sorumluluk sigortası (trafik sigortası)
LPG’li ve CNG takılı araçlar için zorunlu belgeler
Araç muayenesi için gerekli ekipmanlar nelerdir?
İlk yardım seti
Üçgen reflektör (2 adet)
Yangın söndürme cihazı (1 kg)

Muayene sırasında hangi noktalar kontrol edilir?
Fren tertibatı
Direksiyon sistemi
Görüş şartları
Aydınlatma sistemi
Aks, jant, lastik ve süspansiyon sistemi
Şasi ve şasi bağlantı parçaları
Diğer donanımlar (ön-arka emniyet kemerleri ve kilit karşılıklarının fonksiyonelliği. Ayrıca yangın söndürme tüpü, üçgen ikaz reflektör ve ilk yardım çantası)
Çevreye zarar verme
Araç tanımları

Araç muayenesi değerlendirme sonuçları nelerdir?
Kusursuz
Hafif kusur
Ağır kusur
Emniyetsiz

      İletişim Bilgileri

Adres: İstiklal Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No:32/A
Telefon: (0212) 689 5982
Mobil: (0543) 959 18 58
Mail: tugrul@kiracotomotiv.com

     Çalışma Saatlerimiz

HAFTA İÇİ:  08:30 – 18:30
CUMARTESİ: 08:30 – 16:00
PAZAR: Kapalı
ACİL SERVİS:  7/24

1
Güvenliğiniz İçin Bakım
Kıraç Oto Özel Servis’ te verilen periyodik bakım hizmetleri ve kontroller, otomotiv üreticisinin tavsiyeleri doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Periyodik bakım, araca belli sürelerde yapılması gereken koruyucu nitelikteki bakımlardır. Aracınızın bakımları bazı etkenler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

2
Kaliteli Hizmet
Kıraç Otomotiv olarak kendimizi sürekli yenileyerek ve düşük maliyetler, uygun fiyatlar ve güvenilir orijinal malzemeler ile verdiğimiz hizmetler ile müşteri memnuniyetini de yanımıza alarak işimiz ile ilgili her konuda olduğu gibi kaliteli hizmet konusunda da en iyisini sunabilmek için tüm gücümüzle çalışmaktayız.

3
Profesyonel Ekip
Kıraç Oto Servis Araç bakım ve arıza işlerinde profesyonel ekibi ile siz müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Araçlarınızın iyi bir performans ile çalışmasını ve yol güzergahınızda problem çıkartmamasını istiyorsanız Kıraç oto servisten hizmet alabilirsiniz. Esenyurt bölgesinde sizlere en iyi hizmeti sunmaya devam etmekteyiz.